Informacje praktyczne

Mamy nadzieję, że po raz kolejny spotkamy się w naszym górskim gronie i będziemy mogli spędzić razem dwa niezapomniane wakacyjne wieczory. Pozostaje tylko DO ZOBACZENIA, Polana na Was CZEKA! : )

Dojazd na Polanę 2017:

Tegoroczna Polana odbędzie się przy Schronisku „Szwajcarka” u podnóża gór Sokolich. Miejsce będzie oznakowane. Opis dojścia/dojazdu poniżej.

Dojazd samochodem

Od strony Wrocławia (zależnie od trasy ok. 100 – 110 km) lub Jeleniej Góry (ok 18 km).

Po dojechaniu do Radomierza drogą krajową nr 3, trzeba skręcić na Janowice Wielkie. W Janowicach, koło kościoła skręcamy w prawo, następnie skręcamy na most i dalej kierujemy się na Karpniki główna droga. Na przełęczy Karpnickiej zostawiamy samochód na parkingu (będzie oznakowanie). Potem idziemy pieszo niebieskim i zielonym szlakiem, które prowadza bezpośrednio do „Szwajcarki”. Na placu pod schroniskiem będą odbywać się koncerty, a tuż obok w wyznaczonym miejscu będzie pole namiotowe. 

NIE MA MOŻLIWOŚCI PODJECHANIA POJAZDEM W BEZPOŚREDNIĄ OKOLICĘ ODBYWANIA SIĘ IMPREZY.

Wynika to z braku miejsca na parkowanie oraz ze stanu drogi prowadzącej do schroniska, która i tak w czasie i przed Polaną będzie mocno nadużywana.

Dojazd pociągiem:

Dogodny dojazd od strony Jeleniej Góry i Wrocławia. Ze stacji PKP w Trzcińsku trzeba kierować się niebieskim i żółtym szlakiem turystycznym, za mostem szlaki te się rozchodzą. Gdy wybierzemy żółty szlak trzeba będzie iść średnim tempem ok. 50 min, częściowo drogą asfaltową a następnie dróżką przez łąkę i las. Niebieski szlak jest bardziej wymagający i prowadzi przez las (ok 55 min), ale idąc nim można łatwiej trafić na Sokolik i Krzyżną Górę. 

Noclegi na Polanie -informacje wkrótce 

Wyżywienie:

W schronisku będzie czynny bufet, w którym będzie można  zjeść i napić się czegoś ciepłego.

 

Poradnik dla małego i dużego Polanowicza

1. Co przyda się Wam podczas przeglądu? J

– Coś przeciwdeszczowego

– Karimata (aby było na czym usiąść po męczącej wędrówce, najlepiej pod sceną)

– Śpiwór i wełniane skarpety! (co by się trochę ogrzać)

– Spray na komary i kleszcze, które potrafią zepsuć nawet najpiękniejszy dzień

– Aparat fotograficzny (będzie możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z organizatorami!)

– Dobre, solidne buty ( do miejsca polany jest kilkanaście minut wędrówki łąkami)

– Czołówka! (co by się nie wywalić w nocy)

– Mile widziana niespodzianka dla polanowej ekipy J (sugerujemy własne wypieki, rękodzieła związane z naszą imprezą)

2. Co warto zwiedzić?

W naszych okolicach jest wiele atrakcyjnych miejsc. Zajrzyj na strony:  http://www.rudawyjanowickie.pl  lub http://www.janowicewielkie.pl , znajdziesz tam mnóstwo interesujących  informacji o gminie Janowice Wielkie ! Na pewno miłośnik gór znajdzie dla siebie niejedną  ciekawą propozycję.

3. Co możecie dla nas zrobić przed przyjazdem:

Udostępniajcie prosimy link do strony  https://www.facebook.com/przegladpolana bądź przekazujcie dalej nasz polanowy plakat, który znajduje się w aktualnościach. Możecie też zapraszać do wydarzenia  https://www.facebook.com/events/257041511158648/ ,  aby Wasi znajomi również pojawili się na „Polanie”.

4. Jak się przygotować przed „Polaną”?

Jak co roku nasz przegląd rozpoczniemy wspólnym odśpiewaniem  „Polanki” grupy „Bez Jacka”. Zbyszek Stefański, który jest z nami od pierwszej, jednodniowej imprezy, zorganizowanej w 2010 roku na Zamku Bolczów, zgodził się, aby Jego utwór otwierał każdego roku naszą „Polanę”.